Nové tlumiče

img_0245-ii

 

Prodáváme nové tlumiče firem Reiger, Proflex, WP, KYB, SHOWA.

 

 

 

 

Popis tlumiče

Základní tlumič - jednoplášťový s externí nádobkou

 

Příslušenství

  • II stupeň (PDS, DP) slouží jako hydraulický doraz pro ztlumení max. rázů při přejezdu extrémních nerovností. Zároveň upravuje útlumovou charakteristiku tlumení tak, že frekvence odpružených hmot zůstává téměř konstantní, jak při nízkých tak při vysokých zatíženích kola. Do určité míry je to ekvivalentní zařízení k přepákování tlumiče.
  • Kontrola trakce (RCV, TRAX, ….) je zařízení, které umožní při přejezdu kola přes výmol rychlejší vysunutí kola, tzv. uvolní standardně nastavený útlum tlumiče na moment, než se kolo opět dotkne vozovky. Toto zařízení zajišťuje maximální spojení kolo–vozovka a tím lepší přenos sil na vozovku.
  • Řízený kompresní systém (ICS, ..) je zařízení umožňující při extrémním nárazu tlumiče (např. při doskoku) na okamžik přestavit regulaci rychlého útlumu-komprese do max. polohy. Tím je zajištěno to, že tlumič nejde na doraz. Zároveň tak může být „rychlá regulace H-komprese“ nastavena „měkčeji“, tím je zajištěno max. kopírování kola vozovky při malých i velkých rychlostech a nerovnostech.

 

Tlumiče jsou v základních verzích dodávány ve standardním provedení.

Příslušenství – přídavná zařízení – je možno dodávat jednotlivě k různým typů tlumičů.
 

dscn1113

Tlumiče pro buggy FastSpeed

img_6098

Tlumiče pro race buggy

dscn11865B15D

Tlumiče pro ŠKODA FABIA